از اينكه به اين وبلاگ سر زديد ممنونيم.............حتما به سؤال شما هم جواب داده ميشه... ولي ممكنه به دلیل حجم بالای سوالات چند وقتي طول بكشه.....مطمئن باشيد پاسخ داده میشه احکام، پاسخ به مسائل شرعی
دوستان
آخرين مطالب
مطالب جذاب و ديدني
ساير امكانات


مهدویت امام زمان (عج) اوقات شرعی

ذکر روزهای هفته
پخش زنده حرم

قرارگاه سایبری رسام

 
نقدی بر مقاله‌ی سروش دباغ؛      

بی‌حجابی یا بی‌عفتی؛ کدام غیراخلاقی است؟
سروش می‌خواهد با اخلاقی جلوه دادن افعال در قالب اخلاق اومانیستی و عرفی کردن تمام گزاره‌های اخلاقی، به این نتیجه برسد که حجاب در ماهیتش، بر اساس مقتضیات زمان و مکان، قابل تغییر و حتی حدود و ثغور آن نیز عرفی است؛ اما آیا تأثیر این دو عنصر می‌تواند تا حدی باشد که حتی ماهیت گزاره‌های دینی را دگرگون کند؟!

ن : محمد فیض خراسانی
ت :
کاربران محترم می توانند جهت طرح  تلفنی سوالات، از ساعت ۱۱ صبح الی اذان ظهر به غير از روزهاي تعطيل با شماره ۰۲۵-۳۷۷۴۱۱۳۲ تماس بگیرند.

تماس تلفني با استاد حسين زاده خراساني

 

حقیر در این ساعات در دفتر آیت الله العظمی علوی گرگانی(دام ظله) حضور دارم و به اندازه بضاعت اندک علمی پاسخگوی سوالات شما هستم.

*در صورت تماس بفرمایید که به حسین زاده خراسانی وصل نمایند.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سلام
با مردی صیغه 1 ماهه کردم
لذت های دیگر را از هم بردیم اما دخول انجام نشده
باید متعه نگه دارم
چه مدتی؟

جواب: نیاز به عده نیست.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
پیام شما: سلام حکم زنی که از طرف همسر خود به تمایلات و احساسات و نیازهای جنسی اش پاسخ داده نمی شود چبست؟ این زن چی کار میتونه بکنه که به گناه گرفتار نشه . چرا مردها فورا میتوانند زن صیغه کنند ولی برای زنها هیچ چیزی قایال نبست لطفن جواب من روزودتر بدهدید چرا اینقدز تبعیض بین زن و مرد هست و اینکه جامعه ا خصوصا زنان با این مشکل خیلی روبه رو هستند . ممنون

جواب:  این شوهر شما مرتکب فعل حرام شده و باید نیازهای جنسی شما را مورد توجه قرار بده. البته صیغه هم راحت نیست که بلافاصله مرد، زنی رو صیغه کنه. البته باید بخشی رو استرس های شهر نشینی دونست یعنی فشارهای روانی و نیازهای اقتصادی که زحمت زیادی میخاد سبب شده دغدغه مردها به اون سمت کشش پیدا کنه و در یک کلام حالی برای برقراری رابطه زناشویی وجود نداره.

یکی از علت ها میتونه زنان بزک کرده بیرونی باشه که سبب می شن مردها تو خارج خونه ارضاء چشمی بشن و زیبایی های همسرشون به چشم نیاد.

بحث از اینکه آیا اسلام بین این دو جنس تبعیض گذاشته یا نه، باید دو واحد درسی بحث بشه.

شما می تونید با مهارتهایی زنانه خدادادیتون به این مشکل فائق بیاد

البته نوع تغذیه نیز بی تاثیر نیست لذا بهتره غذاهای گرم به همسرتون بخورونید


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: با سلام خانواده ای پسر بچه ای را در نوزادی آورده اند تا بزرگ کنند میخواستم بدانم این بچه به مادر خانده اش چطور میتواند محرم بشود ؟ از لحاظ شیر دادن کسی را ندارند. آیا با وجود نداشتن پدر واقعی بچه پدر خوانده میتواند با مادر واقعی بچه عقد کند و بعد از رابطه زناشویی طلاق بگیرد تا بچه فرزند شوهر مادر خوانده به حساب بیاید ؟
با تشکر

جواب: بله پدر خوانده اگر با مادر این بچه ازدواج کند و دخول نیز صورت بگیرد، این دختر بچه حکم ربیبه را پیدا می کند و بر او (پدر خوانده) محرم خواهد بود.

اما اگر این نوزاد پسر باشد : اگر این نوزاد توسط مادر ِمادر خوانده شیر داده شود ، مادر خوانده با نوزاد خواهر و برادر رضاعی خواهند بود و محرمند


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
باعرض واحترام ایا بعد عقد بفهمی،دختر باکره نیست می توان عقد رو به هم زد؟

جواب: اگر عقد مبنی بر باکره بودن واقع شده باشد برای زوج حق فسخ ایجاد می شود. البته اگه بخواهید قانونی باشه باید اثبات کنی که دختر باکره نیست یا اینکه خود زوجه اقرار به باکره نبودن بکنه.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: سلام دختری هستم۳ماهه که عقدکردم و شوهرم ازشهری به مدت10ساعتی درطول راه۵روز به دیدنم میاید.حالا اگر در روز تاسوعا یا عاشورابا اون نزدیکی کنم حکمش چیست؟‌‌‌‌ 

جواب: خیر اشکال ندارد.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سلام من یک زن شوهردار هستم در محیط کار خطای بزرگی کردم.از گناهم نیز خجلم.خواستم بدونم ایا من وشوهرم با این خطا نامحرم شدیم؟  

جواب: خیر. توبه بکنید ان شاء الله توبتون قبول میشه


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: برادربزرگترم حق مرا از ارث خانه پدری نمیدهد و خودش خانه پدری را 4طبقه کرده است و با بچه هایش ساکن شده است وقتی من حقم را مطالبه میکنم میگوید شرمنده پول ندارم حتی اظهارنامه هم فرستاده ام.
حکم نمازی که در آن خانه میخواند و روزه ای که میگیرد چیست؟؟؟

جواب: چون نمازشون در منزل غصبی است بنابراین نمازشون باطله. خدا همه ما را هدایت کنه.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: اگر کسی با دختر خانمی صیغه محرمیت خوانده باشد جهت آمادگی برای ازدواج و بعد از مدتی بهم بزند. وپس از گذشت زمان زیادی با مادر آن دختر عقد موقت نماید آیا این عقد صحیح است.

جواب: خیر


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: سلام دختری 23ساله هستم به مردی 40ساله  از بستگان علاقه شدید و وابستگی دارم احساس پدری دارم
البته زن و بچه داره با نگاه کردن به اون پدر نداشته خودم رو میبینم آیا راهی هست که محرم بشیم و مثل همه ی پدر و دخترها باشیم؟ من از 3سالگی پدرمو از دست دادم

جواب: تنها راه ازدواج است. و یا اینکه اگه مادرتون با اون فرد ازدواج کنه و بعد جماعی اتفاق بیفته در این صورت شما با این فرد محرمید . راه دیگری وجود ندارد.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: سلام من یک جوان با اطلاعات مذهبی معمولی هستم ولی نمازم را درست می خوانم  وقتی تو خونه نماز می خونم همسرم به من اقتدا میکنه وپشت سر من نماز میخونه ومن تا حالا مانع این کار نشدم ایا این کار من اشکال داره.

جواب: اقتدا به همسر(مرد) در صورتی که شرایط امام جماعت رو داشته باشه بلا اشکاله.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: میخواستم بدونم که اگه با زنی همدیگر را دوست داشته باشین نه برای برقراری رابطه جنسی . تنها برای خواهر برادر بودن و قسم خورده هم باشین دست همدیگر هم بگیریند این دست گرفتن حرام است توروخدا سریع پاسخ بدین

جواب: بله حرام است.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: باسلام و خسته نباشي من هفت روز بود كه پريود بودم بعد از غسل روز هشتم لكه هاي قهوه اي كمرنگ مشاهده كردم . حالا با توجه به اين كه ماه رمضان هست من نميدونم كه بايد چيكار كنم روزه من درسته يا بايد دوباره غسل انجام بدم؟ با تشكر از راهنمايي تون

جواب: تا ده روز حیض حساب کنید و بعد از ده روز این لکه بینی را استحاضه حساب کنید و به احکام استحاضه عمل کنید.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: اگردرحین روزه داری تکه غذایی در گلویمان گیر کرده باشد که هیچ راه برگشتی به دهان نداشته باشد، انرا قورت دهیم روزه باطل میشود؟

جواب: چون در اختیار شما نبوده بنابراین روزه شما باطل نیست.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: 1- اگر در حال روزه رابطه با همسر فقط از طریق مالش آلت بوده و ارضا شود، روزه باطل است؟
2- آیا کسی که مانع انجام این کار از طرف همسرش شده، گناه کرده؟

جواب: 1- اگر مرد ارضا شود و منی از او حارج شود روزه اش باطل است.

2- خیر گناهی ندارد


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
پیام شما: با سلام سوالم د ر مورد ثواب افطاری دادن است اول اینکه ایا میتوان با پول کفاره روزه در مسجد افطاری داد
سوال دوم اینکه من یه مبلغی را میدم که مسجد افطار بدن مثلا نان وپنیر داخل نایلون میدن نماز گزاران اما اکثر نماز گزاران با اب یا رطب که بعضی افراد در مسجد میدهند روزه شون را افطار میکنن وبعد نان وپنیر را میخورند ایا ثواب افطاری را تمام خدای متعال به تعداد افراد داخل مسجد به بانی میدهد یا به تعداد کسانی که روزه شون را با نان وپنیر افطار میکنند در واقع میخوام بدونم ایا خداوند به نیت ما نگاه میکنه یا به تعداد روزه دارانی که با نان وپنیر افطارشون را باز کردن ممنون

جواب سوال اول: خیر الا اینکه تمام افراد دعوت شده فقیر باشند.

جواب سوال دوم: بله شما از ثواب افطاری دادن برخوردار میشید.

قبول باشه


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: عقد زن با دو مرد در صورتی ک شرایط بارداری برای زن وجود نداشته باشد جایز است؟ (با آگاهی هر دو مرد از این موضوع)

جواب: عقد دوم باطل است.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: من یه دختر 26 ساله ام که ازددواج نکردم اما از نظر جنسی خ تو فشار هستم آیا میشه بدون اجازه ی پدر با کسی صیغه محرمیت خوند تا به گناه آلوده نشم چون واقعا خ برام سخته که بتونم این فشار هارو تحمل کنم.
لطفا  جواب سوالمم رو بدید.

جواب: عقد باید به اذن چدر باشه الا اینکه شما مقلد مرجعی باشید که اذن پدر رو شرط ندونه.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: شراب خوردن در ماه رمضان چه حکمی دارد و می توان روزه گرفت!؟

جواب: شراب خوردن حرومه البته اگه کسی در شب شراب بخوره باید روزه بگیره و شراب خواری مانع روزه داری نیست.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: با سلام خانمی که عادت هست اگه به اصرار همسر از پشت نزدیکی کند حکمش چیست,؟؟شنیدم از اذان صبح تا اذان مغرب در ماه رمضان کلا نزدیکی حرام است؟؟؟ایا درست هست ممنون میشم زودتر جوابم را بگیرم ,عجله دارم متشکر

جواب: 1- اصل نزدیکی از پشت کراهت شدید داره و برخی معتقد هستند حرامه.

2- بله هر نوع نزدیکی در ماه رمضان روزه رو باطل می کنه.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
 

سوال: من قبلا مقداری پول از کسی بدون اجازه برداشته ام و الان پشیمان هستم.اما نه ب شخص مورد نظر دسترسی دارم ک ب او پس بدهم،از طرفی هم خجابت می کشم ک ب او بگویم.چکار باید کنم ک این گناه از گردنم برداشته شود?لطفا راهنمایی کنید

جواب: لازم نیست به شخص مورد نظر چیزی بگید همین که اون بدهی رو بحسابش بریزید یا به فردی بدید که این مبلغ رو بدون بردن اسم به شخص برسونه کافیه


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: باسلام جوانی هستم 35ساله متاهل دارای یک فرزند  ماجرا از این قرار که من شهوت بالای دارم و مدت 13 ساله با خانمم زندگی می کنم و هیچ گونه مشکل جنسی نداشتم و کاملا تمکین می کرد تا این اواخر به علت بیماری قادر به تمکین نمیشد و من زیر بار فشار مشکلات جنسی دیگرتاب و توات نیاوردم  از اونجایی که صیغه رو نوعی بی لطفی به همسرم میدونم مجبور به با فکر به اون استمنا کنم ایا برای فرار از زنا و افتادن به گناه و انجام اون گناه چه حکمی داره لطفا جواب را برام ایمیلهم کنید متشکرم؟

جواب: استمناء حرام است. عقد موقت برای چنین زمانهایی قرار داده شده است. از خدا شفای همسر محترمان را خواستارم.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: با سلام اگر فرد روزه دار بعد از اذان صبح بخوابه و در خواب محتلم بشه آیا روزه او باطل شده؟

جواب : خیر


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: باسلام خواهش میکنم زودپاسخ دهیدوقتی پدرازدنیارفت دخترش مرتکب کناهی شده ایاتمام اشتباهتم روپدرم فهمیده ازنظراسلام چون اصلابه خوابم نمی یاد؟خواهش میکنم راهنمایی ام کنیدنگرانم روحش درعذاب باشه.

جواب: البته گناهان فرزندان اموات را ناراحت میکنه اما باعث عذاب اونها نمیشه اما برعکس اگه فرزندان کار مثبتی انجام بدن به حساب اموات هم نوشته میشه بدون اینکه از ثواب فرزندا چیزی کم بشه.

اما اینکه به خوابتون نمیان دلیل خاصی نداره حقیر هم بعد از سال ها خواب پدر مرحومم رو ندیدم. نگران نباشید


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: سلام میخواستم جریان این صیغه محرمیتی که میگن با یه جمله ک دختروپسربگن حله،ومحرم میشن،؟؟؟توروخداسریع جواب بدین لطفا به آدرس ایمیلم بفرستین.خواهش میکنم.ممنون.

جواب: اگه منظورتون صیغه خواهر و برادری چنین چیزی در شرع نداریم

اگه منظورتون صیغه موقته بله این در شرع وجود داره


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: ایا در اثر فشار امدن به بول مانند مثال خم شدن راه رفتن نشستن  ابی از بدن خارج شود پاک است یا نجس؟

جواب: اگه بول یا منی باشه نجسه و  الا نجس نیست.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: باسلام وقتی درخواب بامعشوقت لب بگیری وبعدازبیدارشدن هیچی مایعی ازآدم خارج نشود ولی بعد ساعتی هنگام بول کردن احساس بکنی مایعی ازآدم خارج شده حکمش چیست؟؟
باتشکر

جواب: این مایع نجس نیست و غسل هم نداره.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: سلام حکم روزه ی غیر از روزه ی رمضان که به درخواست و نیاز همسرم افطار کنم‌چیست این روزه روزه ی قضا بوده است

جواب: اگه قبل از اذان ظهر باشه و زمان شما برای قضا کردن محدود نباشه می تونید روزتون رو بشکنید اما اگه بعد از ظهر باشه جایز نیست روزه رو بشکنید و اگر شکستید بجای هر روز سه روز باید روزه بگیرید یا اگه مثلا سه روز قضا دارید و تا ماه رمضون بعدی سه روی بیشتر وقت نموده در این صورت نیز شکستن روزه جایز نیست.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: ایا محارم ما مثل برادروبدر به همه اعضای بدن مثل سینه هاو بازوهای زن محرم اند؟

جواب :بله البته در حالت عادی ولی اگه لباس های بدن نمای خواهر باعث تحریک برادر بشه این خود نمایی جایز نیست.

ضمنا فقط نگاه به عورتین برای محارم جایز نیست.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: سلام من پسری 28 ساله هستم که تا 5ماه پیش نیازجنسی ام رو با رابطه نامشروع برطرف میکردم ولی پشیمون شدم و این کار رو ترک کردم 5ماه هست که اصلا جنب نشدم و الان 2ماه هست که بیضه هام خیلی تحت فشاره به دکتر مراجعه کردم گفت حداقل هفته ای یه بار خودتو باید تخلیه کنی با توجه به اینکه شرایط ازدواج چه دائم چه موقت رو ندارم از شما میخوام تا بهم یه راه حل درست و بدون گناه ارائه کنین با تشکر

جواب: اولا به قدرت الهی هر موقع اسپرم در بدن زیاد تولید بشه از دو راه خارج میشه

1- از طریق احتلام در خواب

2- از طریق ادرار

ضمنا این آقای دکتر به یک فعل حرام توصیه کرده که خود این توصیه هم حرامه.

راهی هم خواسته بودید یکی یه ورزش سخت مثلا طناب زدن طولانی .این کار باعث احتلام شما در خواب میشه. البته عقد موقت رو حقیر معمولا توصیه نمی کنم چرا که این کار زندگی دائمی شما بدون شک تحت تاثیر قرار میده


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: سلام من در دوران بارداری لک بینی دارم.برای نماز خواندن باید غسل کنم؟چه غسلی؟ممنون

جواب: اابته معمولا زن های باردار حیض نمیشن. ولی اگه صرف لکه بینی است اعمال استحاضه رو انجام بدید و اگه شرایط حیض رو داره اعمال حائض.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
پیام شما: سلام ممنون ازسایت خوبتون خداخیرتون بده.سوال بنده اینکه چندروزه دیگرسفرزیارت مشهد دارم بعدنگرانم که شاید پریود بشم میخواهم بدانم ایاخانم پریود بودن میتواند تاضریح اقاامام رضا ع داخل شود وسلامی دهدودعا کند .یا حرام ومکروه است.
ممنون ازپاسختون.

چواب: زن حائض نمی تونه وارد مسجد و حرم های اهل بیت علیهم السلام بشه. بهتره از قرص استفاده کنید تا ایام زنانگی به تاخیر بیافته.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
پیام شما: سلام ببخشید من سال هاس که جواب این سوالو میخوام درس جواب نمیدن میخواسم بدون خارج شدن مایع مخاطی از بدن ک بر اثر دیدن فیلم سوپر عکس های سکسی یا فک کردن ب این چیزا اتفاق میوفته غسل واجب میخواد یا میشه نمازخوند بدون غسل اگه غسل میخواد چ غسلی ممنون میشم اگه جواب بدین؟!

جواب: اولا دیدن فیلمها و عکسهای سکسی حرومه.

ثانیا: اگه منظورتون مایع مخاطی است این مایع نه نجسه و نه غسل داره بلکه هر زنی که بهر دلیلی تحریک بشه این مایع مخاطی ازش خارج میشه.

ثالثا: اگه با دیدن این صحنه ها به حالت ارکاسم می رسید بر اساس نظریه مشهور فقها جنب شده اید و نیاز به غسل دارید.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: با عرض سلام. به بچه ای که اوریان گرفته میگویند آدم ناپاک نباید نگاه کند آیادرست است یا خیر؟!

جواب: خیر چنین چیرهای در شرع وجود نداره.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
 

پیام شما : آیا دیدن فیلم های خارجی بد با رابطه های بد به طوری که روی آدم تاثیری نگذارد گناه است ؟ اگر ما به صورت اتفاقی این چیز هارا ببینیم و رویما تاثیر بگذارد باید چه بکنیم من هر وقت نماز می خوانم چیز های بدی جلوی چشمم می آید واصلا ذهنم را ترک نمی کنند همیشه هم توبه می کنم ولی کارساز نیست؟

جواب: شما در ابتدا می گید تاثیر نداره حال آنکه در آخر سوالتون از تاثیرشون هنگام نماز صحبت می کنید. پس معلومه که دیدن این فیلمها تاثیر دارند.

برای رهایی که کار سختی هم هست باید تلاش زیادی کنید الا دیگه از این فیلمها نبینید ثانیا برای ادای نماز برید مسجد تا کم کم این صحنه از ذهنتون پاک بشه که البته زمان زیادی رو می طلبه.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: آیا دعا کردن برای دشمنانمان گناه است ؟

جواب: جایز نیست.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: با سلام. زنی 24ساله هستم که از همسرم جدا شده ام.مدتی هس که با مرد متاهل اشنا شدم و واقعا به هم علاقمندیم .البته ایشان در دوره نامزدیشان پی به خیانت همسرش برده ولی به دلیل بالا بودن مهریه و نتوانستن اثبات خیانت زنش نمیتواند طلاقش دهد و  از ان زمان هیچگونه رابطه جنسی  با همسرش ندارد و رابطه ما در حد بغل کردن و دوس داشتنه در اینگونه شرایط ایا راهی برای اثبات خیانت زنش وجود دارد؟ایا عدم وجود رابطه جنسی با همسرش میتواند موجب باطل شدن عقدشان باشد؟یا راهی وجود دارد که مرد بدون پرداخت مهریه زنش را طلاق دهد؟

جواب: 1- مردها برای تحریک احساسات از این شگرد استفاده می کنند که آی زنم به من خیانت کرده و از این حرفا.

2- یعنی بدون صیغه با ایشون این رابطه هایی گفتید دارید اگه این طوری باشه این روابط حرامه.

3- عدم وجود رابطه جنسی با همسرش  موجب باطل شدن عقد نمیشه.

4- اگه بکارت نامزد رو زائل نکرده باشه که نصف مهریه باید بپردازه و تنها راه نپرداختن مهریه طلاق تفاوقی است.

 

 


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
پیام شما:سلام حاج آقا. یک ربع قرنه که ما سوال فرستادیم خدمت شما درباره بازاریابی شبکه ای بود. شاید باید تا 1400 صبر کنیم؟اجرکم عند الله

جواب: با پوزش فراوان به علت مشغله زیاد و بخصوص پایان ترم گذاشتن کلاس های جبرانی و تصحیح اوراق و ... و دست تنهایی و سوالات زیاد کاربران عزیز و سوال فنی شما جواب شما طول کشید. اگه امان هست به همون شماره ای که در صفحه اول اومده زنگ بزنید و شماره فکس بگیرید و سوالتون در قالب یک استفتا برای دفتر حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی ارسال کنید تا در شورای استفتا که حقیر نیز از اعضا هستم، مطرح بشه و جوابتون داده بشه.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
 

سوال: اگر بعد از وضو گرفتن و نماز خواندن متوجه شويم كه به دست چيزي چسبيده كه مانع رسيدن آب به آن محل مي شود بايد دوباره وضو بگيريم و نماز بخوانيم؟

جواب: اگه مطمئن باشید این شیء مال قبل از وضوء است بله باید مجددا وضوء بگیرید


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: با سلام و خسته نباشید می خواستم از شما بپرسم گوش دادن به موسیقی های خارجی که مفهوم آنها را نمی فهمیم گناه است ؟

جواب: موسیقی ایرانی و خارجی نداره، سنتی و پاپ  ... نداره بلکه هر موسیقی که مربوی مجالس لهو و لعب باشه حرومه. البته انسان یه علاقه خاصی به موسیقی داره بخاطر همین هم محل آزمایش خداست تا ببینه بندهاش برای رضایتش دست از این میل درونی بر می دارند یاخیر

إِنَّا جَعَلْنا ما عَلَى الْأَرْضِ زينَةً لَها لِنَبْلُوَهُمْ‏ أَيُّهُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً (کهف : 7)

 بدون شک ما آنچه را كه بر زمين است، زيتنی براى آن قرار داديم، تا آنان را بيازماييم كه كدام يك از ايشان بهتر عمل می کنند.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: با سلام من دختري هستم ٢٤ ساله من قبلا به هيچ مسي رابطه نداشتم از وقتي كه به استراليا اومدم با يه مرد رابطته داشتم اونم از پشت، الانم پشيمونم لطفا راهنمايي كنيد.

جواب: البته این کار شما حرام بوده ولی حالا که پشیمون هستید این پشیمونی یعنی توبه. یکی از شرایط توبه اینه که دوباره اون کار حرام رو تکرار نکنید.

موفق باشید


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
 

 

پیام شما: سلام از شما پرسیدم که آیا قرار دادن عکس دختران خارجی با لباس غربی در وبلاگ گناه است البته نه لباس های ناجور و بد نیستند من بی صبرانه منتظر جوابم  البته من یک دخترم وبار قبلی توضیحات کامل را دادم ولی پاسخ مرا ندادید آیا این امر حرام است یا نه خواهش می کنم جواب مرا بدهید.

جواب:اگر نوعا زمینه گناه افراد را فراهم کنه گناه. البته بهتره ترک بشه.

موفق باشید


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
پیام شما: سلام زنی هستم سی‌ و نه ساله صاحب سه فرزند اهل نماز و روزه شانزده سال پیش موقع ازدواج با شوهرم فهمیدم نماز نمی خواند اما از او  قول گرفتم نماز بخواند
بعد از دواج با تلاش پیگیری  کردم یک روز میخواند ا  دامه نمیدهد مشکل دیگری با او ندارم ولی بخاطر بی نماز بو دنش از او  بدم امده احساس میکنم کافر است
به خدا وپیغمبر و امامان معتقد است.حکم شرعی زندگی با او چیست ملتمس راهنمایی و. حکم شرعی‌تانم

جواب: خیر ایشان کافر نیست و زندگی با او اشکالی ندارد. البته از اونجایی که هر کسی رگ حواب مخصوص به خودش رو داره میتونید از این طریق هم وارد بشید البته خیلی سخته.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
پیام شما: سلام زنی هستم سی‌ و نه ساله صاحب سه فرزند اهل نماز و روزه شانزده سال پیش موقع ازدواج با شوهرم فهمیدم نماز نمی خواند اما از او  قول گرفتم نماز بخواند
بعد از دواج با تلاش پیگیری  کردم یک روز میخواند ا  دامه نمیدهد مشکل دیگری با او ندارم ولی بخاطر بی نماز بو دنش از او  بدم امده احساس میکنم کافر است
به خدا وپیغمبر و امامان معتقد است.حکم شرعی زندگی با او چیست ملتمس راهنمایی و. حکم شرعی‌تانم

جواب: خیر ایشان کافر نیست و زندگی با او اشکالی ندارد. البته از اونجایی که هر کسی رگ حواب مخصوص به خودش رو داره میتونید از این طریق هم وارد بشید البته خیلی سخته.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
ایا عنکبوت نجس است؟

جواب: خیر


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
سوال: سلام وقتی لباس نجستی شسته شود ولی رنگ ان پاک نشود ایا لباس پاک است؟

جواب: خیر


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
پیام شما: سلام من یه دختر 24سالم که 4 ساله عقدم به خاطر مشکلاتی که با شوهرم داشتم مثل قهر های 3 یا 4 ماهه باعث شد تو روحیه من تاثیر بذاره و با یه پسری تو اینترنت آشنا بشمو فقط تلفنی حرف بزنیم و یه بارم دیدمشو فقط دست دادیم همین الانم 1سالو نیم از این موضوع میگذره و من خیلی پشیمونم خدا منو میبخشه ینی؟؟؟ این رابطه هم همش 2 ماهو نیم طول کشید که با شوهرم قهر بودیم

جواب: این رابطه جایز نبوده البته این پشیمونی شما هماون توبه است و خدا توبه پذیر است به شرطی که مجددا این کار رو نکنید.

دخترم یکی از قواعد مهم در زندگی زناشویی وفاداری است.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
 

 

سوال: اگر در زمان عادت ماهانه بدون دخول زن و با استفاده از مالیدن کلیتوریس به ارگاسم برسد و منی خارج گردد، مشکلی دارد؟!

جواب: خیر


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
 

سوال: اگرزن شوهرداری بامردی رابطه از پشت داشته باشد میتواند بعدازطلاق با او ازدواج کند؟چون به گناه می افتد.... راهی ندارد واقعا؟؟؟

جواب: این کار زناست و این زن و مرد حرام ابدی می شوند.


ن : محمد فیض خراسانی
ت :
 
ارسال سؤال
موضوعات
برچسب ها
آرشيو مطالب
اخبار
ارسال سؤال
لوگو وبلاگ
نوراحكام
ارسال به دوستان
« ارسال براي دوستان »
نام شما :
ايميل شما :
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:

noorahkam
گنجينه معارف
علماء و بزرگان
دانشنامه
تحلیل آمار سایت و وبلاگ